Previous Next

#Transportadienas2019 sporta disciplīnas

Par #Transportadienas2019 sportiskajām aktivitātēm un to korektu tiesāšanu rūpēsies viena no vadošajām sporta un pasākumu aģentūra "Sniegacilvēks". 

Programmai ir informatīvs raksturs un atkarība no dalībnieku skaita, programma var tikt papildināta.

 

Komandu sporta veidu turnīri

Volejbols (4 cilv., 3vīr. un 1 siev.) - spēle norisinās pēc tradicionālajiem volejbola noteikumiem.
Futbols (spēlē tikai vīr., 5 vīr.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem futbola noteikumiem.
Strītbols (3 cilv., 2 vīr. un 1 siev.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem strītbola noteikumiem.

Komandu sporta veidi

LAFF Lauku kartings (3 cilv.) – brauciens ar neparastu auto, kura dzinēja jauda ir divi cilvēkspēki. Veiklības un spēka atrakcija.
Kosmonauti (6 cilv.) – komandas uzdevums nogādāt lielo raķeti līdz kosmosam. Lai to paveiktu, komandai ir jāpārvar dažādi šķēršļi. Veiklības atrakcija.
Vingrotava (2 cilv.) – dalībnieku uzdevums veikt vairākus spēka vingrinājumus un uzrādīt pēc iespējas ātrāku laiku. Vingrinājumu piemēri – 20 atspiešanās, 20 pietupieni, 50 m skrējiens, nesot komandas biedru. Spēka atrakcija.
Tinies (3 cilv.) – komandas uzdevums ripinot lielu spoli uztīt uz tās virvi, veikt noteiktu trasi un veiksmīgi nokļūt līdz finišam. Veiklības un komandas sadarbības atrakcija.
Breksīts tīklā (4 cilv.) – daļa komandas ar nostieptu tīklu met lielo vingrošanas bumbu, bet otra komandas daļa ar tādu pašu tīklu to cenšas uztvert. Šādā veidā komandas veic noteiktu distanci no starta līdz finišam. Veiklības atrakcija.
Lidotājs (5 cilv.) – norobežotā laukumā atrodas dažādi priekšmeti. Viens dalībnieks ir iekārts alpīnistu sistēmā virs norobežotā laukuma, bet pārējie komandas dalībnieki to vada, pievelkot vai atlaižot virves. Uzdevums – pēc iespējas ātrāk nepieskaroties zemei savākt visus priekšmetus. Komandas sadarbības uzdevums.
Plosts (5 cilv.) – uz platformas atrodas viens dalībnieks. Pārējā komanda piegādā tenisa bumbiņas, kas ir nepieciešamas, lai pārvietotu platformu uz priekšu. Komandas sadarbības atrakcija.
Saistīti uz mūžu (4 cilv.) – komandas dalībnieki veic vairākus veiklības uzdevumus, saistīti kopā. Veiksmīgu rezultātu nodrošinās laba savstarpēja sapratne. Veiklības un sadarbības uzdevums.

 

Individuālie sporta veidi

Sameties – spēlētājs veic hokeja metienus dažāda izmēra vārtos. Redzamību apgrūtina speciālas brilles, kas imitē alkohola reibuma sajūtas. Veiklības atrakcija.
Beisbols – dalībnieks cenšas trāpīt vairākas bumbas vārtos, sitot tās ar beisbola nūju. Veiklības un precizitātes atrakcija.
Ūdens lielgabals – šaujot ar lielu ūdens pistoli atrakcijas dalībniekam ir jānogāž visi mērķi. Veiklības un precizitātes atrakcija.
Smaga nasta – izmantojot lielos nēšus, dalībnieks cenšas pēc iespējas ātrāk nogādāt smago kravu līdz finišam. Spēka atrakcija.
Futbolgolfs – divu klasisku spēļu apvienošana vienā. Sperot futbola bumbu, tā ir jātrāpa secīgi izvietotos mērķos. Precizitātes atrakcija.
Troņu spēles – atrakcijas dalībnieks sēž uz neparasta “troņa” un cenšas nokļūt līdz finišam pievelkoties ar virvi. Veiklības atrakcija.
Šautriņas – lielformāta šautriņu mešana mērķī. Dalībniekam ir dots noteikts kontrollaiks. Precizitātes atrakcija.
Pastnieks – brauciens ar velosipēdu, pārvarot dažādus šķēršļus ar mērķi nogādāt vēstules līdz pastkastītei.
Klaviatūra – dalībnieka uzdevums salikt puzli – labi zināmo datora klaviatūru. Ātras domāšanas atrakcija.
Sērkociņi – izmantojot lielformāta sērkociņus ir jāsaliek noteiktas figūras un matemātiskas darbības. Ātras domāšanas un atmiņas atrakcija. Sporta spēļu noslēdzošā aktivitāte

Sporta spēļu noslēdzošā aktivitāte

Lielā stafete - komandas veic stafeti, kas sastāv no vairākiem posmiem. Katrā stafetes posmā ir jāveic kāds uzdevums. Katra komanda startē tikai vienu reizi. Stafete tiek veikta uz laiku.

 

BĒRNUDĀRZS


Visas dienas garumā mazos pasākuma dalībniekus pieskatīs un izklaidēs pieredzējis bērnu aprūpes personāls (auklīte).
Pozitīvas atrakcijas „Burkāni” - krāsainas, jautras un interesantas atrakcijas. Piemērotas visiem bērniem no 3 gadu vecuma.